Debata k prvnímu referendu na Suchdole

Tak nám na Suchdole proběhla (26. 9. 2018) slavná debata k prvnímu referendu na Suchdole. Ono když je něco poprvé, tak by si na to měl člověk odnést hezkou vzpomínku; tím nemyslíme, že si někdo poprvé zlomí nohu :-).

Nicméně z tohoto historicky prvního referenda zbyde pouze pachuť jeho zneužití starostou Hejlem a jeho SOS v předvolební kampani 2018.

Na posledním zastupitelstvu 18. září 2018 v rámci diskuze s občany starosta Hejl na otázku proč vyhazujete 150 tis. Kč na nesmysly, odpověděl s úsměvem, vždyť to není tolik, ale pouze 120 tis. Kč, tedy řečeno klasikem Nic jsme neplatili, a ta částka už vůbec nesouhlasí. Pan místostarosta Vik poté přidal hodinovou přednášku o škodlivosti hluku. Na poznámku, že občanům hluk vadí možná více než jemu, nicméně že radnice měla být aktivní v roce 2011 či 2016, kdy se prodlužovala platná EIA, odpověděl „My jsme to ale nevěděli“.

Proběhnuvší debata s občany dne 26.9.2018 („Glorious discussion „) byla již v podstatě opakováním. Nejprve hodinová přednáška o škodlivosti hluku ze strany místostarosty Vika, kdy vedení radnice nebylo bohužel schopno zajistit nikoho z Letiště či jiného odborníka na letecký provoz. Následně proběhlo moderování debaty ze strany další místostarostky Štěpánkové. Ještě štěstí, že si platíme jednoho starostu a dva místostarosty.

No a opět stejná písnička, na otázku občanů, proč potřebujeme referendum k otázce hluku nad Suchdolem, když všichni kandidáti odpověděli v SL, že v této věci budou vůči Letišti jistě více razantní než současná radnice, zazněla ze strany starosty Hejla stejná odpověď, protože referendum chceme. Dlužno říci, že na slavné debatě místostarosta Vik trumfl v populismu svého šéfa, starostu Hejla, a to konstatováním, že se třeba najde více hlasujících pro odpověď NE, tedy že vedení radnice nemá bojovat proti hluku, což prokazuje oprávněnost referenda.

Na přímou otázku, zda si pan Hejl a jeho SOS nechce předvolební kampaň platit ze svého s tím, že by těch 120 tis. Kč mohlo jít třeba na podporu sportu sucholských dětí, jsme se odpovědi nedočkali.

Tak se holt někteří občané příští týden vyjádří k opravdu zajímavé otázce „Má si vedení radnice plnit svoje povinnosti„, a jak říká klasik je to otázka k nezaplacení, no vlastně nikoliv, je to otázka za 120 tis. Kč.

2018-09-30T17:24:36+02:00